Zrzuć kliogramy, sprawdź co możesz jeść !

Istnieje wiele diet i programów reklamowych gwarantujących utratę wagi. Jednakże, utrata masy ciała nie zawsze jest zdrowa i waga nie mówi całej prawdy. Celem odchudzania powinna być strata kg tłuszczu i masy mięśniowej. Zazwyczaj pierwsze kilka kilogramów utraty masy ciała to straty wody, a następnie utrata masy mięśniowej. Tak więc, zgodnie ze skalą jest utrata masy ciała, ale niezdrowa utrata wagi.

Według wiedzy medycznej istnieją trzy parametry, które dyktują długoterminowe zdrowie i długowieczności. Pierwszy to wskaźnik masy ciała (BMI). BMI to związek między wzrostem i masą ciała- współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach. BMI powyżej 25 jest uznawany za normę , BMI powyżej 30 uważa się za oznakę otyłości. Drugi parametr, który decyduje o zdrowiu to Masa ciała komórki lub aktywny Tissue Mass – odnosi się do ilości masy mięśniowej. Trzeci-obwód talii. Ostatnio opublikowano w New England Journal of Medicine wniosek, że dla każdego wzrostu 2 cale obwodu w pasie kobiety mają o 13% większe szanse na przedwczesną śmierć, a mężczyzn 17% możliwość przedwczesnej śmierci. Innymi słowy, jeśli BMI jest poniżej 25, jeśli masz odpowiednią masę mięśniową i właściwego obwód talii, będziesz żyć dłużej i zdrowiej.

Ponadto, chyba słyszałeś wyrażenie, że diety nie działają i że to nie ty, ale twój metabolizm … krok dalej … metabolizm na głębszym poziomie chodzi o zdolność organizmu do regulowania poziomu cukru we krwi.

Insulina jest hormonem, który pierwotny reguluje poziom cukru we krwi. Kiedy jesz węglowodany proste (np. żywność o wysokim indeksie glikemicznym), rozkładają się one na glukozę bardzo szybko. Powoduje to bardzo szybki wzrost ilości cukru we krwi. Aby skompensować wzrost poziomu cukru we krwi, trzustka wydziela duże ilości insuliny, zadanie insuliny to zmniejszenie ilość cukru we krwi, umożliwienie wprowadzenia glukozy do naszych komórek jako paliwa.

Nasze diety są bardzo wyrafinowane i przetwarzane, a cukier jest częstym dodatkiem w naszej żywności. Więcej gdy jemy te pokarmy trudniej trzustce wyprodukować i insulinę aby zapewnić równowagę cukru we krwi. Po latach cukru „skaczą” we krwi, receptory insuliny stają się odporne na insulinę.

Insulinooporność jest główną przyczyną niezdolności do schudnięcia. Ponadto, sytuacja ta może prowadzić do zwiększenia stężenia triglicerydów, niski HDL, podwyższonego ciśnienia krwi i tego, co już wiemy- cukrzycy typu 2.

A jak ją już wykryją to w niedługim czasie szykuj się na min:

udary, zarówno spowodowane niedokrwieniem, jak i krwotokiem, niewydolność serca spowodowaną neuropatią oraz zaburzenia wieńcowe o charakterze niedokrwienia i przekrwienia, otyłość, arteriosklerozę, podwyższone ciśnienie krwi, podwyższony poziom cholesterolu, zwiększoną liczbę trójglicerydów, impotencję, retynopatię, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, zespół jajników wielotorbielkowych, podniesiony poziom cukru we krwi, obecność drożdżaków we krwi, ułomny metabolizm węglowodanów, złe gojenie się ran, ułomność metabolizmu tłuszczów, neuropatię obwodową i wiele innych epidemicznych schorzeń.

Z pewnością doświadczysz jednego lub większej liczby jej symptomów w taki sposób, jakby to były oddzielne, niezależne schorzenia wymagające niezależnych, oddzielnych kuracji.

Wracajmy do otyłości.
Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w roku 2015 na świecie będzie 2,3 miliarda ludzi z nadwagą, a ponad 700 milionów spośród nich będzie cierpiało na otyłość.

Więc jeśli chcesz schudnąć trzeba jeść zdrową żywności, zmienić styl odżywiania i regularnie ćwiczyć, aby zrównoważyć poziom cukru we krwi, a tym samym insuliny.
Plik dźwiękowy jest „preparatem informacyjnym”, powoduje redukcję masy ciała, wspomaga !
Powinno słuchać się go dwa razy dziennie po kilka minut minut zakładając słuchawki i redukujac wzmocnienie do poziomu znośnego.
Można umiesczać szklanke czystej wody między słuchawkami a po paru minutach wypić zawartość.
Powodzenia !