Borelioza i problemy odkleszczowe.

Co możemy zrobić po ugryzieniu ?
Możemy zapakować go do woreczka strunowego lub innego szczelnego sterylnego opakowania i przynieść do mnie do zbadania.
W ciagu kilu minut można sprawdzić, czy kleszcz był zinfekowany krętkami Borreli burgdorferi i innymi toksycznymi patogenami.
Badanie nazywa się WRT Imedis ( wegetatywny rezonansowy test ), inaczej Vega Test i jest ono najpewniejsze. nieinwazyjne. Dlaczego takie badanie – bo odpowiedź układu nerwowego jest szybsza niż serologia, skuteczność tej metody to 95%.
Często stosowany w diagnostyce boreliozy są testy serologiczne Elisa i Western Blot. Test Elisa daje dodatnie wyniki tylko u 40 % chorych. Pewniejszym sposobem potwierdzenia boreliozy jest badanie za pomocą testu Western-blot w klasach IgG i IgM. LTT(transformacja limfocytów antygenem Borelii), które wykonywane jest w Niemczech i daje do 70% pewności. Test bezpośredni z krwi PCR i PCR RT polegający na szukaniu DNA bakterii w badanej krwi. nie jest szeroko stosowany ze względów ekonomicznych oraz częstych wyników fałszywie dodatnich i fałszywie ujemnych. Ponadto dodatni wynik nie pozwala stwierdzić, czy DNA krętkowe pochodzi z żywych czy martwych organizmów, stąd wg naszych doświadczeń wiarygodność tego testu nie przekracza 30%. Medycyna podaje, że badania serologiczne można wykonać dopiero po ok.4-6 tygodniach od zainfekowania, gdyż układ immunologiczny musi mieć czas na zorganizowanie obrony i wytworzenie przeciwciał. Należy pamiętać, że testy badające odpowiedź immunologiczną organizmu badają obecność wolnych przeciwciał i pokazują tylko obecność boreliozy we krwi . W przypadku kiedy borelioza przedostanie się do kości, centralnego układu nerwowego, mózgu, móżdżka, rdzenia kręgowego, do peryferyjnego układu nerwowego, układu hormonalnego (zwana w terminologii medycznej jako „neuroborelioza”) to żadne z wymienionych tego typu testów jej nie wykryją.
Należy pamiętać o tym, że testy serologiczne, a szczególnie test wolnych przeciwciał IgG i IgM określa nie tylko obecność boreliozy we krwi, ale również często daje wynik dodatni przy toksoplazmozie, marskości wątroby, wirusie Epstein Barr, RZS, SM, nadczynności tarczycy, łuszczycy, oraz w różnych postaciach nowotworach złośliwych, raka jelita grubego, raka głowy i szyi, oraz raka piersi.
Przeciwciała IgM na boreliozę często zanikają samoistnie(bez leczenia) po ok. 6-8 tygodniach(Borelia przechodzi w tzw. stan uśpiony), natomiast przeciwciała IgG pojawiające się po ok. 4 tygodniach od zarażenia.
Jedyną na dzień dzisiejszy skuteczną metodą w takim przypadku jest metoda biorezonansowa, oparta o metodę WRT-Wegetatywny Rezonansowy Test , która niezależnie od miejsca w organizmie jest w stanie potwierdzić obecność patogenu. Często bywa sytuacja, kiedy borelioza jest w stanie tzw. uśpionym i tylko doświadczenia i wiedza specjalisty z zakresu WRT Imedis pozwala przeprowadzić percepcyjne badanie. Stara metoda często spotykana na rynku nazywana metodą dr.Volla w tym przypadku jest mało precyzyjna i wymaga doskonałego przygotowania tak merytorycznego jak i doświadczenia technika, lekarza.
Jak widać ze względu na duże trudności diagnostyczne boreliozy, co wiąże się także z brakiem specyficznych objawów chorobowych, bardzo duża grupa osób zakażonych nie otrzymuje leczenia. Według materiałów CDC (Center Diseases Control, USA) w Stanach Zjednoczonych skala nierozpoznanej boreliozy jest bardzo duża i sięga do kilkunastu milionów. Szacuje się także, że liczba chorych w Europie z nierozpoznaną boreliozą może sięgać nawet kilka milionów osób a biorąc pod uwagę małą dokładność diagnostyczną to ilość ta wzrasta do kilkunastu milionów. W Polsce poziom zarażenia bakterią Boreliozy jest na poziomie ok.11% i ciągle wzrasta.
Coraz bardziej popularne stają się badania kleszcza.
Co można po nich zrobić ?
Można zdecydować się na terapie połączone ( terapia antybiotykami pod ścisłym nadzorem lekarza, terapia ziołami i biorezonansowe terapie częstotliwościowe celowane na patogeny w danym czasie oraz regulujące energetykę organizmu i poszczególnych organów – szczególnie grasicę i śledzionę ), co daje najlepszy efekt i jest najskuteczniejsze w początkowej fazie choroby.
Lub w późniejszym stanie na same terapie biorezonansowe, którymi możemy „uczyć“ organizm jak ma walczyć z chorobą, regulować energetykę po meridianach, usprawniać pracę organów, stymulować detoksykację.
Można i należy dodatkowo przy pomocy urządzenia Imedis sprawdzić niedobory witamin i minerałów by w razie potrzeby wspomóc organizm suplementacją, ale z rozwagą !
Badania i terapie na Imedis są bardzo skuteczne, nie ma tu grama szarlatanerii, testy są powtarzalne, pokrywają się z wcześniej wykonywanymi badaniami i co najważniejsze, można wykryć bardzo wczesne zaburzenia, które są wtedy łatwiejsze do terapii.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom moich klientów, wprowadziłem dodatkowo najdokładniejsze badanie kleszcza, które pozwoli oszczędzić kosztów niepotrzebnej antybiotykoterapii i zaoszczędzi stresu związanego z niepewnością zarażenia.